در ذم بازی نبرد آمرلی: بوی سوختنت را پنهان کن مرد!

بازی‌های رایانه‌ای برای مخاطب امروز دنیای بازی اهمیت بالایی دارند. ما در این مقاله به میزان اهمیت آن‌ها نخواهیم پرداخت. اما به تازگی بازی‌ای خودجوش تحت عنوان نبرد آمرلی منتشر شده که در این مقاله به جنبه‌های گرافیکی، جذابیت داستانی، دقت در طراحی جزئیات و میزان خلاقیت در ساخت آن هم نخواهیم پرداخت.

سالانه هزاران عنوان بازی در جهان منتشر می‌شود که به شکل معناداری برخوردار از حمایت تبلیغی و مادی قدرتهای رسانه‌ای هستند و بازارهای بازی جهان را قبضه کرده‌اند که با آن‌ها هم کاری نداریم، کوفتشان شود.

اما واکنش این قدرتهای رسانه‌ای با همه دبدبه و کبکبه‌شان به یک بازی که با اندک امکاناتی ساخته شده … بعله، به این مورد خواهیم پرداخت!

بازی رایانه‌ای نبرد آمرلی با موضوع مقاومت در برابر عوامل داعش به تازگی منتشر شد و همان‌جور تازه‌تازه مورد استقبال و به موازات آن مورد هجوم رسانه‌ای و سانسور قرار گرفت. جای‌جای این بازی اثر از حاج قاسم دارد و همین به اندازه کافی بیانگر دلیل تهاجمات مذکور هست. جالب اینکه بعضی از این رسانه‌های مواجب‌بگیر آنقدر در موضع گرفتن عجله کرده‌اند که در عمل به بیشتر دیده شدن بازی کمک کرده‌اند! یعنی فرض کنید بی‌بی‌سی سراسیمه آمده وسط خیابان: «ملت! خبر دارید چه شده؟»

  • نه! … وایسا ببینم تو چرا با رکابی و شلوارکی؟
  • اِه؟ حواسم نبود اصلاً … حالا بیخیال. می‌دونستید ایران یک بازی جدید با موضوع ژنرال سلیمانی ساخته؟
  • نه! اسمش چیه؟
  • فرمانده مقاومت: نبرد آمرلی.
  • اه اسمشم یه جور گرفتن که خارجی بزنه.
  • این سومین بازی با موضوع قاسم …
  • وایسا دارم دموهاشو می‌بینم. اوف لامصب عجب چیزیه.
  • عرض بنده اینه که …
  • حاجی دمت گرم! لینکشو پیدا کردم داره دانلود می‌شه! امشب شب گیمه!
  • چیزه …

خودشان هم می‌دانند این بسیجی‌مسیجی‌ها که بازی‌هایی از این قبیل می‌سازند یوبی‌سافت نیستند که با بودجه و حمایت کلان دولت و ارتش آمریکا بازی می‌سازد. برای همین خبرپراکنی‌هایشان به گزارش صرف محدود می‌شود. چون اگر بگویند یک بازی خفن ساخته شده و احتمالاً بودجه خوبی داشته، از کجا معلوم مخاطب جذب نشود و بگوید «حاجی هر چی گرفتی حلال اولسون!» اگر هم بگویند بازی ضعیف و شل است، مخاطب ممکن است بگوید «اگه ضعیفه چرا زحمت رپرتاژ به خودت دادی؟ وایسا نصب کنم ببینم شاید داری خالی می‌بندی.»

به هر حال این بازی هست و ان‌شاءالله مثلش بیشتر هم باشد و بازار یتیمِ بازی کشور را با کیفیت و جذابیت رونق ببخشد. شوتربازهای تحریریه شلمون از پشت کیبردهای زجرکشیده‌شان شما را به امتحان و لذت بردن از این بازی دعوت می‌کنند:
https://bazinegar.ir/game/commander-of-the-resistance-amerli-battle/

/ با همکاری و نظر سیده فاطمه حسینی

امتیاز دهید
هشتگ‌ها: بازی،بازی رایانه‌ای،حاج قاسم،سردار سلیمانی،فرمانده مقاومت،قاسم سلیمانی،نبرد آمرلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up