استان مازندران صاحب رتبه دوم کشوری شد!

مازندران همواره یکی از استان‌های موفق در آمارهای کشوری بوده است. رتبه نخست در تولید مرکبات، رتبه نخست در تولید برنج، رتبه نخست مقصد گردشگری و دارا بودن طولانی ترین ساحل دریای خزر نمونه‌ای از ده‌ها و شاید صدها رتبه برتر مازندران در ایران است. اما این بار، به همت مردم غیور و پرتلاش استان و همکاری مسئولین محترم و دلسوز، مازندران صاحب رتبه دوم کشوری شد.
برطبق داده‌های موجود در سامانه ثبت احوال کشور، نسبت ازدواج به طلاق در مازندران، در سه ماه نخست سال ۱۴۰۲، به عدد بی سابقه ۶۹.۳ درصد رسید. این آمار موجب شد تا استان مازندران، صاحب رتبه دوم کشوری ‘نسب درصد ازدواج به طلاق’ در کشور شود. این در حالی‌است که استان البرز با ثبت عدد ۷۲.۸ درصد صاحب رتبه اول شد.
در همین راستا، یکی از مسئولین استان، در مصاحبه با خبرنگار شلمون بیان داشت که: “ما با برنامه ریزی بلند مدتی که در سال‌های گذشته داشتیم، انتظار کسب رتبه اول رو داشتیم. ولی دلایل مسخره‌ای موجب کاهش این آمار شد.”
وی در ادامه مثالهایی از این دلایل بیان کرد و گفت: “یکی از مهمترین موانع در رسیدن به رتبه اول دخالت بیجای ریش سفیدها، بزرگترها و حتی کوچکترهای فامیل در امور خانواده‌هاست. مثلاً وقتی یک زن و شوهر قصد مراجعه به دادگاه برای طلاق دارند، این افراد، با دخالت خودشون، سعی میکنند تا بین اونها آشتی برقرار کنن.”
این مسئول دلیل مهم دیگری را هم ذکر کرد و افزود: “یکی دیگه از دلایل، دادگستری برخی شهرهای استان هستن. زن و شوهری که از زندگی با همدیگه خسته شدن، دیگه حوصله ایستادن در صف‌های طولانی ورودی دادگستری رو ندارن.”
این مسئول که ترجیح داد اسمش فاش نشود، در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای کسب رتبه اول دارند یا خیر گفت: “بله. ما یک برنامه کوتاه مدت در نظر گرفتیم تا به کمک اون تا پایان تابستون، صاحب رتبه اول کشوری بشیم. برای مثال فقط کافیه، کاری کنیم تا قیمت طلا و سکه ۲ برابر بشه. اینطوری درصد بیشتری از خانم‌ها به این فکر میفتن که طلاق بگیرن و پول مهریه رو بذارن بانک. چون سود ماهیانه مهریشون از نفقه ماهیانه تو خونه شوهر بیشتر میشه. از طرفی تلاش داریم تا در بلند مدت با آگاه سازی افراد جامعه درباره عدم دخالت بیجا در امور سایر خانواده‌ها فرهنگ‌سازی کنیم. با دادگستری برخی شهرها هم در حال رایزنی هستیم تا درب‌های ورودی ایجاد کنند که اختصاصا برای ورود افرادی باشه که قصد طلاق دارن.”
در پایان، این مسئول خدوم خاطرنشان کرد که کلیه مسئولین به صورت شبانه روزی و بی وقفه در تلاش هستند که، استان مازندران در تمامی جداول آماری کشور، رتبه برتری را کسب کند.
پ.ن: این مسئول پس از مصاحبه، برکنار شد.

امتیاز دهید
هشتگ‌ها: ازدواج،چاله جمعیت،رکود جمعیت،شلمون،طلاق،طنزستان طبرستان،فرزند،فرزند بیشتر،فرزندآوری،میلاد منتظری

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

یگان ویژه حمل آجیل
پاک کردن شعارهای ضداستعماری از دیوار سفارت انگلیس توسط سفیر و عده‌ای فریب خورده
keyboard_arrow_up