برنامه‌ی تلویزیونی «زایش» (دیدبان پیشرفت موالید ایران)

مجری: جناب رئیس! مجموعه شما در رابطه با راهکارهای برون‌رفت از بحران جمعیت، چه تدابیری اندیشیده؟

مسئول خدوم: سوال بسیار به جایی پرسیدید. این مسئله یکی از مهمترین بحران‌هایی است که کشور ما با اون رو‌به‌روست. به همین خاطر ما بودجه‌های بسیار چشمگیری در این رابطه مصوب کرده‌ایم.

مجری: چقدر جالب! این بودجه‌های کلان در چه بخش‌هایی مصرف میشه؟

مسئول خدمتگزار: به نکته‌ی بسیار مهمی اشاره کردید. ما بعد از جلسات و هم‌اندیشی‌های متعدد در ارگان‌های مختلف طرح‌های بسیار جذابی جهت تشویق به فرزندآوری طراحی کردیم. مثلاً تصویب کردیم که از فرزند پنجم به بعد کمک‌هزینه‌ی خرید خودکار بچه‌ها تا سال سوم تحصیلی به اون‌ها تعلق بگیره. همچنین تا سال پنجم هفته‌ای سه تا تیتاپ و دو تا ساندیس هم بهشون اختصاص پیدا میکنه که بعد از ثبت نام در سامانه nini.br.gov.ir و طی مراحل اداری بسته‌ی مربوطه برای خانواده‌ها ارسال میشه.

مجری: ولی جناب، معمولاً تا سال سوم بچه‌ها فقط اجازه دارند با مداد بنویسند! ضمناً اون تیتاپ سوم هم باید یه ساندیسی باشه که بشوره ببره پایین!

مسئول مربوطه: در جلسات بعد این مشکلات رو هم در نظر می‌گیریم ولی تیتاپ رو که می‌تونن بخورن. البته در همین راستا طرح بسیار مهم دیگه‌ای مصوب شد که فرزند دوم‌هایی که قصد ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی داشته باشند می‌تونند بدون آزمون در این مدارس شرکت کنند. در یک برنامه عدالت محور برای اجرای این طرح، بین مردم و مسئولین هیچ تفاوتی قائل نشدیم به صورتی که فرزند بنده هم شامل این طرح شده.

مجری: چه جالب!

مسئول خاکی: بله. حتی طرح‌های بسیار پرهزینه‌تر و جالب‌تری هم مصوب کردیم. به این صورت که اگر فرزندان ما به سن مدرسه رسیدن و مدرسه‌ی مناسب براشون وجود نداشت می‌تونیم حتی براشون مدرسه بسازیم.

مجری: یعنی این طرح شامل همه‌ی فرزندان می‌شه؟!!!

مسئول دلسوز: چرا که نه فقط یک تبصره کوچولو گذاشتیم که اهلیت این دانش‌آموزان باید بررسی بشه.

مجری: طرح‌های تشویقی خودرو و زمین به کجا رسیدند؟

مسئول مظلوم: طرح خودرو که با مخالفت دلسوزان محیط زیست و کمبود قطعات خودرو به کندی پیش می‌ره. طرح زمین هم به قوت خودش باقیه. فقط چون داخل شهر جا نبود کمی رفتیم اون‌ور تر از شهر زمین دادیم که به امید خدا در طرح‌های آینده بتونیم تا دهه‌های آتی آب و برق رو به اون زمین‌ها برسونیم.

مجری: به نظرتون بازده این طرح‌های جذاب تا سال‌های آینده چه مقدار خواهد بود؟

مسئول مخلص: ما مطمئن هستیم که اگر مردم همت کنن و تا می‌تونن فرزند تحویل جامعه بدن ما می‌تونیم به اون آماری که می‌خواهیم برسیم و در پیشگاه ملت رو سفید بشیم.

مجری: ببخشید که مصدع اوقات شریفتون شدیم.

مسئول(…): نه ما وظیفه‌مون پاسخگویی و خدمت به مردمه.

امتیاز دهید
هشتگ‌ها: بچه،بحران جمعیت،جمعیت،سید محمدصادق پورمرشد،شلمون،طنز،طنزنوشته،فرزندآوری،مسئول بی‌کفایت

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

طبرستان، تبرستان، قبرستان
اعتراض یا اغتشاش
از نگاه شیطان - شارلی ابدو
keyboard_arrow_up