وزیرانی برای کاهش آمار

شنیده ایم بخاطر بالا رفتن آمار خودکشی در کشور ژاپن، این دولت تصمیم گرفت وزیر تنهایی تصویب کند تا آمار پایین بیاید. وظایف این وزیر را دقیق نمی دانیم ولی می توان حدس زد که مثلا شماره آدم های تنها را لیست می کند و به آنها پیام می دهد تا سینگل به گور نمانند.

فکر کنید در ایران برای پایین آوردن آمارها چه وزرایی می توان تصویب کرد؟ واجب ترین وزیر، وزیر شیر سرد و گرم سرویس بهداشتی است. بعد از آن وزیر دمپایی خیس دستشویی. ولی در این برهه حساس کنونی، مهم ترین وزیر، وزیر عیدی گرفتن از خسیس فامیل است. اصلا وزیر عیدی. چون هرچه وزیر عیدی گرفتن زحمت بکشد، پدر و مادرها به بهانه سرمایه گذاری، اختلاس می کنند. اگر بخواهیم به آمار گرانی و معضلات اخیر فکر کنیم، مثلا وزیر مرغ داشتیم، کمک هزینه هدیه روز زن برای خروس ها تعیین می کرد و آنها هم هدیه در خور شأن مرغ ها می دادند تا از خر شیطان پیاده شوند. حداقل تخم مرغ ارزان می شد. آن وقت کار وزیر تخم مرغ هم کمتر می شد.

وزیر موز هم نهایتا یک موز برمی داشت و سرجایش می نشست. آخر با موز هم شوخی؟! بی فایده ترین وزیر، وزیر اختلاس و رانت است. چون به گفته اخیر معاون اول، “یک اختلاس گر و رانت خوار هم در این چند سال پیدا نشد”. پس مسبب اینهمه فساد مالی و زایش سلطان ها همه و همه رئیس جمهور بوسنی و هرزگویین است. البته مدیون نشویم شاید بین ایشان و برادرشان دعوا شد، کار بالا گرفت و بیچاره را در چاه انداخت، آمار مخدوش شد. خدا را شکر که نیازی به تصویب وزیر فرزند نداریم. چون با پیگیری های دولت و تیر خلاص یارانه و کمک هزینه فرزند به حول قوه الهی کاهش آمار جمعیت داریم. اصلا اساس تعیین وزیر در هر موضوعی برای کاهش آمار است.

آقای طاهری، سردبیر محترم شلمون به شما بابت دوباره پدر شدنتان تبریک عرض می کنیم. خدا را شکر که شلمون اونچنان رونق اقتصادی برایتان ایجاد کرد که به یارانه و کمک هزینه دولت نیازی نداشته باشید. آقای طاهری بوی گل و صنوبره، حقوق معوقه و عیدی ما یادت نره.

امتیاز دهید
هشتگ‌ها: اختلاس،رانت،ژاپن،وزیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

از نگاه شیطان - شارلی ابدو
حاجی فیروز
keyboard_arrow_up